Prezentacja Jury 2023 – Keith Bearden (USA)

Opublikowane przez admin w dniu

Profesor Bearden rozpoczął swoją karierę jako dyrygent orkiestr w szkołach publicznych w Teksasie. Później został członkiem United States Air Force Academy Band w Kolorado, gdzie grał w zespołach koncertowych i jazzowych. Po czterech latach spędzonych w Siłach Powietrznych miał wybitną karierę na Texas Tech University, gdzie był zastępcą dyrektora zespołów i dyrektorem 400 członków Goin’ Band z Raiderland.

Podczas swojej wybitnej kadencji na Texas Tech University profesor Bearden został uhonorowany jako wybitny członek wydziału przez Omicron Delta Kappa i Mortar Board. Zespół „Goin’ Band from Raiderland” otrzymał w 1999 roku najwyższą w kraju nagrodę dla kolegialnych orkiestr marszowych – Sudler Trophy. Inne wyróżnienia obejmują nagrodę TTU School of Music Distinguished Alumni Award, nagrodę Distinguished Service Award stowarzyszenia absolwentów TTU oraz medal Kappa i Kappa Psi za wybitną służbę dla muzyki.

Bearden został mianowany emerytowanym profesorem w 2004 roku. W tym samym roku został uhonorowany nagrodą Texas Bandmasters Lifetime Meritorious Achievement Award, a w 2013 roku został uhonorowany Bandmasters Hall of Fame. Był laureatem nagrody im. Ala G. Wrighta przyznawanej przez Women Band Directors International w 2019 Midwest Clinic. W 2021 roku otrzymał tytuł „Kapelmistrza Roku” w Teksasie.

Bearden jest byłym prezesem Phi Beta Mu Alpha Chapter, International Phi Beta Mu oraz Texas Music Adjudicator’s Association. Jest sędzią i klinicystą w całych Stanach Zjednoczonych. Jest członkiem zarządu World Association of Marching Show Bands i sędziował w Danii, Irlandii, Niemczech, Polsce, Brazylii, Japonii, Malezji, Tajlandii, Hongkongu, Kanadzie i na Filipinach. Profesor Bearden obecnie pełni funkcję sekretarza wykonawczego w Regionie 16 i Obszarze A.

Z pomocą przyjaciół i członków Phi Beta Mu w całym Teksasie ułatwiał dostarczanie mundurów, podręczników metodycznych, instrumentów, stroików, ustników i sprzętu perkusyjnego dla zespołów w Brazylii , Urugwaju i Irlandii.

Jest żonaty z June Bearden, która niedawno przeszła na emeryturę jako dyrektor zespołu we Frenship ISD. Mają dwóch synów i czworo wnucząt. Beardenowie lubią podróże, klasyczne samochody, koncerty i lubią spędzać czas na świeżym powietrzu.

Kategorie: MPOD 2023

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *