Informacje wstępne dla Orkiestr – MPOD 2023
Otrzymujemy dużo zapytań odnośnie II edycji MPOD
Zebraliśmy najważniejsze odpowiedzi, aby ułatwić Wam planowanie udziału w Mistrzostwach.
Zgłoszenia:
– przez opublikowany formularz (w trakcie przygotowania).
– do końca marca 2023 (planowany termin-może się zmienić).
Wpisowe:
Obowiązywać będą opłaty wpisowe podobne do tych z edycji online: 500 PLN / 120 EUR – w ramach tej opłaty orkiestra może wziąć udział w wybranych przez siebie dwóch konkurencjach, za każdą następną wybraną konkurencję opłata wpisowa wynosi 200 PLN / 50 EUR.
Zakwaterowanie:
Bezpłatne: jeśli wybierzecie nocowanie na sali gimnastycznej w szkole (z własnymi matami i śpiworami). Płatne: Będzie możliwość nocowania w akademikach – za dodatkową opłatą (w fazie ustalania).
Wyżywienie:
Nie jest obowiązkowe – jest opłacane przez uczestników (orkiestry). Organizatorzy będą pośredniczyć w organizacji (opcje pojawią się w formularzu zgłoszeniowym) tj. wybierzemy firmę zapewniającą posiłki. Postaramy się aby koszt mieścił się w średnich cenach rynkowych.
Konkurencje:
Koncert (trzy dywizje o różnym stopniu trudności + dywizja młodzieżowa) Marszowe ( Show/Musztra, Parada Marszowa, Przemarsz) W przypadku zgłoszeń orkiestr zagranicznych klasyfikacja będzie prowadzona oddzielnie dla wszystkich uczestników (Polish Open Champion) i oddzielnie dla tylko polskich zespołów (Mistrz Polski).Klasyfikacja Grand Prix Otwartych Mistrzostw Polski Orkiestr ma za zadanie wyłonić najbardziej wszechstronną orkiestrę konkursu. Do klasyfikacji tej wliczane są wyniki orkiestry ze wszystkich konkurencji, w których wzięła udział, pod warunkiem uzyskania co najmniej 75 punktów w każdej z nich.
Plan mistrzostw (roboczy) 6-9 lipca 2023 – RADOM:
czwartek/piątek – otwarcie na powietrzu i przesłuchania koncertowe, przemarsze konkursowe; sobota/niedziela – prezentacje parad i przemarszów na ulicach miasta (konkursowe); Show/musztra na stadionie lub w hali sportowej RCS. Zamknięcie/ wręczenie nagród, raczej na powietrzu lub w hali w niedzielę.
Ostateczny plan zostanie opublikowany do końca maja 2023.
Ważne informacje:
Będziemy wymagać przesłania listy uczestników konkurencji koncertowych – osoby spoza listy nie zostaną wpuszczone na scenę. W konkurencji Koncert, w kategorii młodzieżowej obowiązuje ograniczenie wieku uczestników do 20 roku życia (liczy się rok urodzenia). Warunek ten nie dotyczy dyrygenta/tki i obsługi technicznej (nie uczestniczącej w wykonaniu programu).
Orkiestry zgłaszające się do kategorii młodzieżowej oraz jednocześnie do którejś z dywizji koncertowych zobowiązane są do przygotowania różnego programu.
Jurorzy:
Międzynarodowi, przeszkoleni wg systemu One World System reprezentujący kraje (do potwierdzenia): Polska, Malezja, Niemcy, Kanada
Obowiązki Mistrza Polski:
Organizatorzy przewidują możliwość zrealizowania koncertu laureatów MPOD dnia 25.09.2024 – podczas pierwszego dnia V Ogólnopolskiej Konferencji Orkiestr Dętych w Radomiu. Podczas Koncertu Laureatów orkiestra wykonuje program konkursowy. Mistrzowie Polski w kategorii koncert są zobligowani do wystąpienia na koncercie laureatów.
MPOD będą eliminacjami do Mistrzostw Świata WAMSB 2024 (Rastede – Niemcy)
Orkiestry, które zdobędą ponad 80/100 pkt w konkurencjach marszowych lub w Koncercie – Dywizji I oraz Dywizji II (w programie utwory o skali trudności powyżej 4) otrzymają kwalifikację w danej konkurencji.
0 komentarzy