Prezentacja Jury 2023 – Jimmy Wong (Malezja)

Opublikowane przez admin w dniu

Jimmy Wong

W Jury II Otwartych Mistrzostw Polski Orkiestr Dętych zasiądzie:

Jimmy Wong (MALEZJA)

Pan Jimmy Wong był aktywnie zaangażowany w rozwój orkiestr marszowych w Azji. Przez ponad 35 lat zespoły pod jego kierownictwem zdobyły wiele lokalnych i międzynarodowych wyróżnień, w szczególności z Victoria Institution Cadet Corps (VICC) Band z Kuala Lumpur , Malezja.
Doprowadził zespół VICC do zdobycia złotego medalu w zawodach Mistrzostw Świata w latach 2000, 2003, 2011, 2015, 2016, a także zdobył tytuł Mistrza Świata w konkursie Parady Marszowej w Monza we Włoszech w 2003 roku.
Przez lata aktywnie uczestniczył, sędziował i był konsultantem w różnych międzynarodowych konkursach i festiwalach orkiestr marszowych w krajach takich jak Australia, Indonezja, Singapur, Tajlandia, Kambodża, Filipiny, Hong Kong, Chiny, Korea Południowa, Japonia, Tajwan, Belgia, Dania , Holandia, Niemcy, Włochy, Brazylia, Kolumbia, Kanada, Sri Lanka i USA.
Poza tym od 2003 roku aktywnie uczy, doradza i projektuje musztry dla zespołów w Malezji, Chinach, Hong Kongu i na Tajwanie.

Pan Wong był głównym koordynatorem, instruktorem i choreografem pokazów orkiestry masowej (złożonej z muzyków wielu orkiestr) podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów w 1998 r., Igrzysk SEA w 2001 r. oraz 50. Wielkich Obchodów Święta Narodowego Malezji w 2007 r.

Pan Wong był również pionierem w organizowaniu międzynarodowych zawodów orkiestr marszowych w Azji, poczynając od cieszących się dużym powodzeniem Mistrzostw Świata Orkiestr Marszowych w Kuala Lumpur w latach 2007-2010. Był także dyrektorem festiwalu WAMSB World Championship of Marching Show Bands w latach 2011 i 2016 , kiedy gospodarzem było Kuala Lumpur w Malezji. Następnie zainicjował także organizację międzynarodowych konkursów orkiestr marszowych w Tajlandii, Hong Kongu, Tajwanie i Indonezji. Był doradcą pierwszego Międzynarodowego Konkursu Zespołów Marszowych w Tajlandii (TIMBC) w 2009 r., Dyrektorem Festiwalu Międzynarodowego Konkursu Zespołów Marszowych Młodzieży w Hongkongu w latach 2011 – 2013, Międzynarodowych Młodzieżowych Mistrzostw Zespołów Marszowych w Kuala Lumpur w latach 2014 – 2015, WAMSB South East Asia Marching Band Competition w Indonezji w 2015 roku, Taiwan International Marching Band Competition w latach 2016 i 2017, a ostatnio Asia Junior Marching Band Championship w Malezji w latach 2017-2019.

Podczas pandemii w latach 2020-2022 pan Wong ponownie stał się pionierem, inicjując organizację międzynarodowych zawodów zespołów wirtualnych z niezwykle udaną serią Malaysia International Virtual Band Championships (MIVBC), która przyciągnęła tysiące uczestników z całego świata.

Obecnie pan Wong jest założycielem i prezesem Malaysia Association of Marching Arts, czyli WAMSB Malaysia, oraz zasiada w Radzie Wykonawczej i Radzie Dyrektorów World Association of Marching Show Band (WAMSB).

Kategorie: MPOD 2023

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *